NASI UCZNIOWIE NA…

19 kwietnia 2023 18:50

|

Katarzyna Szadkowska

NASI UCZNIOWIE NA…

… Festiwalu Rzemiosła

W dniu 17 kwietnia grupa uczniów z klasy 8b i 8d wzięła udział w Festiwalu Rzemiosła połączonego z Drzwiami Otwartymi, które odbyło się w Rzemieślniczej Szkole Zawodowej w Koninie.

Uczniowie klas ósmych mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną oraz poznać bazę dydaktyczną i lokalową Rzemieślniczej Szkoły Zawodowej. Wizytę w szkole uczniowie rozpoczęli od Konkursu Wiedzy o Rzemiośle im. Wojciecha Sypniewskiego "Młody Fachowiec", w którym nasza uczennica z klasy 8d Marcelina Orchowska zajęła zaszczytne III miejsce.

Następnie grupa młodzieży z klasy 8d w składzie: Julia Karnafel, Marika Macyszyn, Jan Koliński i Natalia Kończyńska pod opieką nauczyciela Ewy Wróbel zmagała się w Grze Miejskiej, której organizatorem była Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu. W grze wzięło udział 10 drużyn, nasza szkoła zajęła V miejsce. Swoje stoiska prezentowali rzemieślnicy w zawodach monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, murarz - tynkarz oraz stolarz.

Dostępne były również stoiska prezentujące zawody gastronomiczne, fryzjerskie, budowlane i elektryczne. Wyjazd był świetną okazją poznania wielu zawodów rzemieślniczych.

Ewa Wróbel