NAGRODZENI W POWIATOWYM KONKURSIE EKOLOGICZNYM

13 czerwca 2024 20:29

ŚWIAT CZYSTY JEST PIĘKNIEJSZY...”

Przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wzięli udział w Konkursie Ekologicznym „Świat czysty jest piękniejszy, od Ciebie zależy czy będzie taki”. Organizatorem rywalizacji był Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie, a patronat honorowy objął Prezydent Miasta Konina.
Tematem konkursu była gospodarka odpadami i jej wpływ na otaczające środowisko.
Jego finał odbył się 12 czerwca 2024 r. w Parku Miejskim im. Fryderyka Chopina w Koninie.

Uczniowie naszej szkoły w składzie: Gabriela Ławniczak, Kalina Ciesielska, Julia Sompolińska, Dominika Piaskowska i Wojciech Krych z kl. VII b wzięli udział w turnieju EKO-GRA. Musieli się wykazać wiedzą dotyczącą segregacji odpadów czy zdrowego żywienia. Po zakończeniu EKO-GRY nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu.

II miejsce w kategorii prace plastyczne zajęła Gabriela Ławniczak z kl. VII b oraz II miejsce w kategorii fotografia zajął Hubert Napierała z kl. VII a. Wyróżnieni uczniowie otrzymali cenne nagrody.

Gratulujemy!

Oprócz wręczenia nagród, organizatorzy i sponsorzy konkursu zapewnili wszystkim uczestnikom mnóstwo atrakcji jak lody, wata cukrowa czy popcorn. Wydarzenie sprawiło im naprawdę dużo radości.

Przygotowania uczniów koordynowała nauczycielka geografii pani Urszula Jeziorna.

Relacja w lokalnych mediach:

Przegląd Koniński

Urszula Jeziorna