NA VIII OGÓLNOPOLSKIM SPOTKANIU DZIECI

16 września 2024 11:56

Pielgrzymka do Niepokalanowa

Każda z form wzajemnej integracji zawsze dowartościowuje i umacnia we wzajemnej radości z przebywania z sobą. Z tą maksymą zgodzą się na pewno uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego.

W sobotę, 14 września 2024 r. grupa z Goliny pod kierunkiem katechetki s. Liliany Sochy CSDP, wzięła udział w VIII Ogólnopolskim Spotkaniu Dzieci w Niepokalanowie (archidiecezja warszawska). Tym razem przyświecało mu hasło „Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce”.

Modlitewną integrację młodych z różnych zakątków Polski rozpoczęła wspólnotowa Eucharystia. Mszy św. przewodniczył bp Wojciech Osial - biskup łowicki nominat. Później był czas na ciepły posiłek i wiele ciekawych atrakcji m.in. szlak rycerski, kącik plastyczny, zabawy i konkursy sprawnościowe, dmuchańce, watę cukrową..., a wszystko pod czułą opieką Niepokalanej.

Dodatkowo uczestnicy spotkania mogli wysłuchać koncertu „Jakubowych Muszelek” oraz obejrzeć urzekające Misterium Męki Pańskiej.

Ponadto każdy uczestnik otrzymał kolejną figurkę do kolekcji. Tym razem była to postać św. Michała Archanioła, którego osobę w trakcie spotkania przybliżyła Fundacja „Bądźcie jak dzieci”.

W drodze powrotnej przedstawiciele naszej szkoły posilili się w restauracji McDonald’s w Sochaczewie.

Warto było uczestniczyć w tym wyjątkowym dniu z modlitwą, wzajemną integracją i wesołą zabawą w tle.

Źródła: https://niepokalanow.pl/klasztor/informacje/ogolnopolskie-spotkanie-dzieci

***

Serdecznie dziękujemy Parafianom, Panu Burmistrzowi Goliny Mirosławowi Durczyńskiemu oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za życzliwość i finansowe wsparcie pielgrzymki do Niepokalanowa na VIII Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci.

s. Liliana Socha wraz z uczestnikami pielgrzymki