NA POLU GOLFOWYM

30 maja 2022 21:37

Piłeczką do dołeczka

Czas po lekcjach można sobie urozmaicić na różne sposoby. Jedną z tych możliwości jest na pewno gra w golfa.

Właśnie na tego typu rozrywkę pozwoliła sobie 30 maja 2022 r. grupa uczniów z kl. VII a ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego. Młodzież wspólnie z nauczycielami: Jolantą Krawczyk, Katarzyną Stachurską, Justyną Dzieran i Przemysławem Ciesielskim (organizatorem wyjazdu), skorzystała z atrakcji pola golfowego w Golinie Kolonii. Tam właśnie zgłębiali tajniki tej wyjątkowej dziedziny sportowej, czerpiąc przy okazji z wiedzy i doświadczenia miejscowego instruktora.

Siódmoklasiści z wielkim zaangażowaniem i za wszelką cenę próbowali wbić piłeczkę do dołka. Okazało się jednak to wielokrotnie niezwykle trudnym zadaniem do wykonania, ale jak to mówią: „Dla chcącego, nie ma nic trudnego”. Podpatrzone techniki gry, kilkakrotne podejścia i próby w końcu przyniosły zamierzone efekty. Piłeczki wreszcie zaczęły wpadać do dołeczków, dostarczając przy tym uczestnikom rajdu rowerowego pozytywnych emocji i niespożytej energii, tak jak rozegrane później turnieje.

Majowe spotkanie w Zibi Golf & Tennis Club w Golinie Kolonii śmiało można zaliczyć do udanych. Dodatkowo przyczyniło się ono do integracji uczniów i nauczycieli oraz spędzenia czasu po lekcjach w niezwykle aktywny sposób.