NA OLIMPIE…

7 kwietnia 2022 20:34

Uczniowie klas 5a i 5c na lekcjach języka polskiego wcielili się w role wybranych przez siebie bogów greckich. Był sam Zeus i Posejdon, i Hera, i Atena, i Afrodyta, i Hefajstos, i Hades… Dzieci prezentowały podczas wystąpienia swoje atrybuty (notabene wykonane z niezwykłą kreatywnością i starannością) oraz ciekawe historie na swój temat. Pozostali uczniowie mieli za zadanie odgadnąć, kim jest przedstawiana postać. Odpowiedzi padały zawsze bezbłędnie!

Taka lekcja to nie tylko nauka poprzez zabawę. To także umiejętność selekcji ważnych informacji ze źródeł, zdolności ciekawej prezentacji, doskonalenie wystąpienia przed publicznością, panowanie nad tremą… Ponadto uczniowie zostali zapoznani z kryteriami oceniania przed wystąpieniem. Wiedzieli, na co zwracać uwagę. Oceniali się wzajemnie, ucząc się argumentować swoje zdanie.

Zaangażowanie, emocje towarzyszące piątoklasistom robiły wrażenie… Brawo dla Wszystkich!

Paulina Kubsik