NA JĘZYKU POLSKIM

25 marca 2022 16:28

Kolorowa lekcja kleksografii w IV a

W czwartej klasie na lekcjach języka polskiego oprócz różnych tekstów kultury omawiana jest klasyka literacka. Śmiało można do niej zaliczyć „Akademię pana Kleksa” Jana Brzechwy.

Właśnie tajniki tej lektury zgłębiały dzieci z klasy IV a ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Pod kierunkiem swojego polonisty – Przemysława Ciesielskiego, w trakcie wnikliwej analizy książki, poznały świat przedstawiony i postać nietuzinkowego profesora. Opowiadały o akademii, a nawet towarzyszyły panu Kleksowi w kuchni. Wzięły także udział w niezwykłej lekcji kleksografii. Za pomocą kolorowych farbek, stworzyły bardzo ciekawe obrazki przedstawiające różnobarwne plamki układające się w pewną całość, silnie działającą na wyobraźnię.

Zabawa przy tym była przednia. Wszystkim udzieliły się świetne humory. Powstałe przy tej okazji prace plastyczne były dowodem na to, że nasi uczniowie mają pełne głowy ciekawych pomysłów tak jak sam Ambroży Kleks :-)).