MISTERIUM BOŻONARODZENIOWE KL. IA

17 grudnia 2019 15:48

Boże Narodzenie a cztery pory roku

W toku przedświątecznych przygotowań klasa Ia ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie nie zapomniała o tym, co najważniejsze, czyli o duchowym przygotowaniu do Bożego Narodzenia.

Jednym z jego przejawów był udział w jasełkowym przedstawieniu pt. ,,Cztery pory roku w Betlejem”, które zostało przygotowane przez katechetkę – s. Immakulatę Podczasiak CSDP we współpracy z Arletą Skibińską. Dzieci, odważnie podjęły wyzwanie 16 grudnia 2019 r., aby ukazać swoim najbliższym i szkolnej społeczności, że ,,zima nie jest wcale taka zła”, bo właśnie wtedy obchodzimy pamiątkę narodzin Boga, który stał się Człowiekiem.

Dodać należy, iż wśród małych aktorów oprócz tradycyjnych, jasełkowych postaci aniołów i pasterzy pojawił się też Król Czasu i św. Piotr. Po przedstawieniu dzieci wraz z rodzicami uczestniczyli w radosnym, wigilijnym spotkaniu w klasie.

Immakulata Podczasiak CSDP