MIKOŁAJKI W DOBIE PANDEMII

7 grudnia 2020 17:15

Tyyyyle Mikołaaaajów online

Mikołajki zawsze obchodzimy 6 grudnia. Właśnie tego dnia wspominamy postać dobrodusznego biskupa z Miry. Odwiedzin tego szczodrobliwego świętego najbardziej oczekują dzieci. Te, które przez cały mijający rok były grzeczne, znajdują rankiem prezenty. Najczęściej zostają one ukryte pod poduszką, w buciku lub w innym, specjalnie przygotowanym na tę okazję miejscu.

W tym roku ze względu na pandemię i zdalne nauczanie tradycyjne mikołajki przybrały nietypową formę. W myśl zamysłu opiekunów Samorządu Uczniowskiego sekcji kl. IV – VIII: Eweliny Piaskowskiej, Agnieszki Sołtysiak, Bogumiły Kowalskiej, Magdaleny Mielcarek - Mirek i Anny Neneman – Koprowskiej, przeniosły się na wzór innych akcji w wirtualny świat. Stąd nie dziwią nas charakterystyczne czapki na głowach, czerwone odzienia uczniów Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie na lekcjach online, korzystających na co dzień z platformy MEET.

Choć w Internecie, to i tak na wzór lat poprzednich było wesoło, sympatycznie i już prawie świątecznie. Po prostu ogarnął wszystkich istny „mikołajkowy zawrót głowy”.

Przemysław Ciesielski