MIĘDZYSZKOLNA WYMIANA KARTEK

21 grudnia 2021 15:50

Wszyscy, wszystkim ślą życzenia…

Wysyłanie kartek z życzeniami to swoista świąteczna tradycja. I choć w ostatnich latach prawie wszystko przesyłane jest drogą internetową, to papierowe pocztówki nadal nie tracą na swojej wartości. Mają bowiem oddaną grupę tych, którzy nadal są im wierni. Dzięki okolicznościowym kartkom wyrażamy nasz szacunek i pamięć wobec bliskich czy znajomych.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2022 uczniowie z klasy VIII b ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wzięli udział w akcji wymiany okolicznościowych kartek świątecznych („Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj”). Było to dla nich swoiste novum, ponieważ wcześniej nigdy nie uczestniczyli w takim przedsięwzięciu.

Przychylnie odpowiedzieli na pomysł nauczyciela języka polskiego w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim (woj. zachodniopomorskie) Kamili Staszewskiej - Kołtun.

Pod kierunkiem swojego polonisty Przemysława Ciesielskiego wykonali dowolną techniką oryginalne kartki świąteczne, dołączając do nich okolicznościowe życzenia.

Następnie przygotowane przez nich prace zostały wysłane w zbiorczej kopercie do klasy VIII b w Kaliszu Pomorskim.

Przed samymi świętami tamtejsi uczniowie przesłali naszym ósmoklasistom swoje pocztówki z życzeniami, za które bardzo serdecznie dziękujemy.