MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

17 września 2024 07:54

Bawiąc się, odkrywamy talenty…

W poniedziałek 16 września 2024 r. obchodziliśmy w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie Międzynarodowy Dzień Kropki.

Wiąże się on z odkrywaniem talentów, kreatywnością, odwagą, a przede wszystkim dobrą zabawą.

W związku z powyższym Samorząd Uczniowski obu sekcji zachęcał wszystkich do włączenia się w obchody tego wyjątkowego w roku dnia poprzez założenie stroju ze znakami kropki. Ponadto na lekcjach wychowawczych i nie tylko uczniowie mogli obejrzeć film pt. „The Dot” („Kropka”), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa.

Dodatkowo w budynku A, na pierwszym piętrze, powstał kącik kreatywności, gdzie dzieci mogły odkrywać swoje talenty i stworzyć wymarzoną kropkę. Natomiast młodzież w sąsiedniej części szkoły kolorowała niekończący się plakat ze wspomnianą bohaterką dnia „w roli głównej”.