MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

18 lutego 2020 16:14

Bogumiła Kowalska

Turniej Wiedzy Klas Ósmych o „Złote Pióro Dyrektora”

Błąd w mowie to jak tłusta plama na fotografii matki, którą kochasz; to jak niestarannie przyszyta łata na ubraniu, w którym idziesz w gościnę. Źle mówić lub pisać to znaczy krzywdzić swoją mową wszystkich, którzy ja zbudowali…

Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie klas ósmych przystąpili do turnieju organizowanego przez polonistkę Paulinę Kubsik. Miał on na celu przede wszystkim poszerzyć wiedzę na temat języków na świecie oraz pochodzenia
języka polskiego. Uczniowie musieli selekcjonować informacje i zapamiętać je. Doskonalili umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz korygowania błędnych sformułowań.

Rywalizacja była zacięta – pół punktu zadecydowało o zwycięstwie. Wyniki przedstawiają się następująco:

I Miejsce – KLASA VIIIb w składzie: Laura Karnafel, Patrycja Woźniak, Dominika Szykuła.

II Miejsce – KLASA VIIIa, w składzie: Julia Lewandowska, Katarzyna Sieczkarek, Hubert Przybyła.

III Miejsce KLASA VIIIc, w składzie: Aniela Gach, Maja Krych, Igor Dryjer .

Zawodnikom osobiście pogratulowała i wręczyła dyplomy oraz nagrody pani dyrektor Ewa Kutnik.

Paulina Kubsik