MEM – „EDUKACJA W DOBIE PANDEMII”

25 czerwca 2021 15:41

III miejsce dla Oliwii w wojewódzkim konkursie

W roku szkolnym 2020/2021 Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie zorganizowało i przeprowadziło konkurs polegający na wykonaniu memu pod hasłem „Edukacja w dobie pandemii”. Jego celem było rozwijanie umiejętności graficznych, plastycznych i informatycznych, poznanie gatunku wypowiedzi internetowej – memu oraz promocja szkolnych talentów oraz zachęcenie uczniów do kreatywnej pracy z wykorzystaniem różnorodnych narzędzi informatycznych.

Wspomniana rywalizacja wspierała realizację kierunku polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2020/2021: „Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych”. Obejmowała ona swoim zasięgiem województwo wielkopolskie.

Na konkurs wpłynęło 49 prac. Na podkreślenie zasługiwał wysoki poziom prac przygotowanych przez uczniów szkół podstawowych. Jury konkursu w składzie: przewodniczący – Jarosław Jankowski – dyrektor Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie oraz członkowie: Barbara Jaworowicz – nauczyciel konsultant, Wioletta Poturała – nauczyciel konsultant, Krzysztof Krakowski – nauczyciel konsultant, po przeanalizowaniu memów pod kątem kryteriów: wartości merytorycznej, estetycznej, strony technicznej i oryginalności przyznało w kategorii - szkoła podstawowa III miejsce Oliwii Strugale (kl. VII b) ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Pracę uczennicy koordynował nauczyciel języka polskiego Przemysław Ciesielski.

Oliwii serdecznie gratulujemy odniesionego sukcesu, zajętego miejsca w konkursie wojewódzkim oraz pomysłowości w twórczym ujęciu tematu!