„MATMIONERZY”, DO BOJU!

2 marca 2020 21:20

Bogumiła Kowalska

Nocka spędzona w szkole

Uczniowie klasy V d wraz z nauczycielami - Katarzyną Stachurską i Bogumiłą Kowalską postanowili spędzić noc w murach Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Pobyt ten miał miejsce w ostatni weekend lutego
2020 r.

To dość nietypowe spotkanie rozpoczęło się od powitania wicedyrektora Jana Kasprzaka, który życzył dzieciom bezpiecznej i udanej zabawy przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa.

Później przyszedł czas na „urządzenie” się w auli szkolnej. Po rozłożeniu materacy i śpiworów, „MATMIONERZY” (tak docelowo nazwali
się piątoklasiści) przystąpili do rozwiązywania zagadek matematycznych
i logicznych.

Następnym punktem programu było „małe co nieco”, czyli posiłek regeneracyjny, po którym uczniowie przekonali się, ile radości daje gra w planszówki. Przy tej okazji przypomnieli sobie, jakie emocje niesie ze sobą zabawa w chowanego. Niektórzy byli w tym naprawdę rewelacyjni. W ten sposób dowiedli, że można bawić się i integrować bez tak powszechnych teraz telefonów komórkowych.

Na koniec aula zmieniła się najpierw w salę kinową, a później sypialnię. Poranek nadszedł bardzo szybko i niestety „Noc w szkole” dobiegła końca. Po porannej toalecie i śniadaniu, zmęczeni, ale radości „MATMIONERZY” wrócili do swoich domów.

Katarzyna Stachurska, Bogumiła Kowalska