LEKCJA POZA SZKOŁĄ

1 października 2019 21:31

Tego typu spotkanie o wybitnym poecie odbyło się 30 września 2019 r. w miejscowej bibliotece publicznej. Uczestniczyła w nim sportowa klasa Va ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Wówczas tematyczną lekcję poprowadzili bibliotekarka – Karolina Kasprzak i nauczyciel – Przemysław Ciesielski we współpracy z Justyną Dzieran oraz Magdaleną Bartłomiejczak. W czasie trwania zajęć dzieci poznały twórczość romantycznego wieszcza. Interpretowały jeden z jego utworów – „W pamiętniku Zofii Bobrówny”, który stał się inspiracją do przygotowania portretu tytułowej bohaterki.

Jak się później okazało, każdy rysunek był jedyny i niepowtarzalny w swoim rodzaju. Zachwycał swoją oryginalnością i polotem twórczym.

Lekcja, która odbyła się w bibliotece z okazji 210. rocznicy urodzin wspomnianego wyżej poety, udała się w 100% ;-).