LEKCJA O BEZPIECZEŃSTWIE

12 września 2022 14:33

Spotkanie z policjantem

W poniedziałek 12 września 2022 r. do dzieci z oddziałów przedszkolnych „Motylki”, „Biedronki” oraz „Pszczółki” ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie przyjechali policjanci z Komendy Miejskiej w Koninie. Celem spotkania była miniprelekcja na temat bezpieczeństwa oraz nauka prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

Młodsza aspirant Sylwia Król najpierw przeprowadziła krótką pogadankę o znakach drogowych i poruszaniu się po drodze. Następnie dzieci wspólnie ze swoimi wychowawczyniami udały się na pobliskie przejście dla pieszych przy ulicy Wolności, gdzie w praktyce ćwiczyły wszystkie poznane zasady.

Dziękujemy policjantom z Komendy Miejskiej w Koninie za przemiłe spotkanie oraz cenną lekcję o bezpieczeństwie.

Iwona Derek