LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO POZA SZKOŁĄ

11 grudnia 2019 15:15

Poznali tajemnice „Opowieści wigilijnej”

Lekcja poza murami szkoły to dla dzieci i młodzieży zawsze ciekawa alternatywa.

11 grudnia 2019 r. klasa VIIc ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod opieką Przemysława Ciesielskiego przybyła do miejscowej biblioteki publicznej na wyjątkowe spotkanie „świerkiem pachnące”.

Motywem przewodnim zajęć, było wprowadzenia do poznania „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa. W czasie lekcji uczniowie pod kierunkiem bibliotekarki - Karoliny Kasprzak i wspomnianego wyżej nauczyciela zajęli się analizą opowiadania ze szczególnym uwzględnieniem jego uniwersalnego przesłania i zawartej w nim symboliki.

Po wysiłku intelektualnym przyszedł czas na zabawę grafomotoryczną. Młodzież pokolorowała postaci głównego bohatera – Ebenezera oraz duchów, które pomogły mu zrozumieć, co w życiu jest naprawdę ważne...

Karolina Kasprzak,
Przemysław Ciesielski