LEKCJA I PRZEJAŻDŻKA POCIĄGIEM „RETRO”

10 października 2019 18:53

Spotkanie z przeszłością

W piątek 4 października 2019 r., klasa IIIa ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z wychowawczynią Iwoną Kasprzak i nauczycielem wspierającym Martą Wojciechowską wzięła udział w specjalnej lekcji – „Wielkopolanie w Kampanii Wrześniowej 1939 r.”.

Te tematyczne zajęcia przeprowadzone zostały przez osoby przebrane w mundury i stroje z 1939 r. W trakcie ich trwania podzieliły się one z uczniami wiedzą o udziale Wielkopolan w wydarzeniach sprzed 80 lat. Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcji. Zadawali pytania. Z zaciekawieniem słuchali prelegentów.

Niemałą gratką dla kl. IIIa był przejazd z Wrześni do Konina specjalnym pociągiem „Retro” ze starymi, drewnianymi wagonami ciągniętymi przez zabytkowy parowóz.

Wspomniana wyżej lekcja była doskonałym sposobem na popularyzowanie zainteresowań młodego pokolenia przeszłością. Pomogła też w kształtowaniu w uczniach postaw patriotycznych.

Iwona Kasprzak