KU PAMIĘCI ŻOŁNIERZ WYKLĘTYCH

3 marca 2022 14:51

Złożyli życie na ołtarzu Ojczyzny

1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wspomniane święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy stawiali czynny opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. To właśnie oni, walcząc z siłami nowego agresora, musieli zmierzyć się z ogromną, wymierzoną w nich propagandą Polski Ludowej.

O tych współczesnych herosach nie zapomnieli uczniowie kl. IV b, IV c, VI a i VIII c ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Pod kierunkiem nauczycieli Jolanty Kruckiej i Przemysława Ciesielskiego wzięli udział w tematycznych pogadankach, opierających się o ciekawe materiały fotograficzne, wiążące się ze wspomnianymi bohaterami. Dodatkowo obejrzeli treściwe prezentacje multimedialne.