KONKURS RECYTATORSKI Z OKAZJI…

27 października 2023 17:23

…NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGLOŚCI

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie: Alicja Kubsik (VI a), Hubert Napierała (VII a), Magdalena Tołoczko (VII a) i Amelia Wojciechowska (VIII a) wraz z nauczycielami: p. Ireną Elantkowską, p. Pauliną Kubsik, p. Karoliną Kulczak, i p. Przemysławem Ciesielskim skorzystali z oferty edukacyjnej Biblioteki Publicznej w Golinie, i przystąpili do Gminnego Konkursu Recytatorskiego o Tematyce Patriotycznej pod patronatem Burmistrza Goliny p. Mirosława Durczyńskiego.

Celem konkursu było pogłębienie wśród młodzieży szkolnej znajomości polskiej poezji patriotycznej oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej, a także zainteresowanie językiem polskim.

Spośród wszystkich uczestników konkursu nasi uczniowie zdobyli następujące lokaty:

• Alicja Kubsik – Nagroda Burmistrza Goliny,
  • Amelia Wojciechowska – II miejsce,
  • Hubert Napierała – III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Irena Elantkowska