KONKURS PRZYRODNICZY

10 grudnia 2020 11:15

Co wiedzą o polskich ptakach?

„Ptaki Polski” to tematyczny konkurs ostatnio zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody – „Salamandra”. Jego głównym założeniem było wykazanie się wiedzą
z zakresu nazewnictwa i charakterystyki cech gatunków ptaków występujących w naszym kraju.

2 grudnia 2020 r. odbył się w trybie online pierwszy etap wspomnianej wyżej rywalizacji. Wzięli w niej udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie: Natalia Tomczak (VI b), Oliwia Piasecka (VI c), Zuzanna Walczak (VI c), Gabriela Ciesielska (VII b), Oliwia Strugała (VII b), Aleksandra Szymańska (VII c), Jan Chabros (VII c) i Kacper Franikowski (VII c). Nasi reprezentanci przygotowani przez nauczyciela biologii - Agnieszkę Sołtysiak, wykazali się obszerną wiedzą dotyczącą ptaków oraz praktycznymi umiejętnościami przyrodniczymi.

W rezultacie zmagań, największą ilość punktów, gwarantujących kwalifikację do etapu wojewódzkiego otrzymali Oliwia Strugała, Jan Chabros i Zuzanna Walczak.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Agnieszka Sołtysiak