KONKURS PLASTYCZNY KLAS PIĄTYCH

20 maja 2022 15:04

Z pamięcią o św. Janie Pawle II

18 maja minęła 102. rocznica urodzin papieża Jana Pawła II, który w pamiętny sposób zapisał się na kartach historii współczesnej.

Dla przypomnienia osoby Ojca Świętego piątoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod kierunkiem katechetki s. Liliany Sochy CSDP wzięli udział
w konkursie plastycznym pt. „Święty Jan Paweł II w oczach dzieci”. Ich zadaniem było przygotowanie portretów najwybitniejszego z rodu Polaków. Jak się później okazało, każda wykonana przez nich praca była jedyna i niepowtarzalna.

Najpiękniejsze zostały nagrodzone i wyróżnione okolicznościowym dyplomem przez dyrektor szkoły Ewę Kutnik. W gronie zwycięzców znaleźli się: Kinga Kaiser (Vc), Eryk Pawłowski (Va) i Marcel Tarczewski (Va).

Wspomniany wyżej konkurs plastyczny był bardzo dobrym sposobem na to, by wyrazić pamięć i wdzięczność św. Janowi Pawłowi II za to, co wniósł w życie ludzi z całego świata.