KONKURS ORTOGRAFICZNY

25 kwietnia 2022 18:09

Potyczki ortograficzne trzecioklasistów

W piątek, 22 kwietnia, odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny dla uczniów klas trzecich. Każdą klasę reprezentowała trójka uczestników najlepiej radzących sobie z zawiłościami polskiej pisowni. Do zmagań ortograficznych przystąpili:

Amelia Koprowska, Lena Witkowska, Alan Szamański z klasy IIIa oraz Maja Kulesza, Barbara Łyskawa, Tobiasz Perliński z klasy IIIb i Izabela Siwczyńska, Karmela Woźniak, Kacper Janiak z klasy IIIc.

Zadaniem konkursowym było napisanie dyktanda o niesfornej papużce. W tekście aż roiło się od ortograficznych pułapek. Była to znakomita okazja dla uczniów do wykazania się znajomością pisowni i umiejętnością stosowania poznanych reguł.

W ortograficznych zmaganiach zwyciężyła Izabela Siwczyńska z klasy IIIc, drugie miejsce przypadło w udziale Amelii Koprowskiej z klasy IIIa, trzecie miejsce zajął Alan Szymański z klasy IIIa.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zachęcamy do systematycznego zgłębiania tajników polskiej pisowni.

Ewa Kazimierczak

Danuta Wysokowska