Konkurs ortograficzny w klasach III

2 grudnia 2019 13:01

Andrzejkowa ortografia

W piątek, 29 listopada, uczniowie klas trzecich zmierzyli się z wyzwaniem polonistycznym. Zgodnie z wieloletnią tradycją szkoły trzecioklasiści wzięli udział w konkursie ortograficznym. Ponieważ była to wigilia imienin Andrzeja, zadanie konkursowe polegało na napisaniu dyktanda o andrzejkowych zwyczajach.

Do ortograficznego pojedynku stanęli uczniowie wyłonieni w eliminacjach klasowych. Swoje klasy reprezentowali:

Klasę IIIa: Julia Mikuła, Nataniel Skibiński, Mateusz Socha

Klasę IIIb: Natalia Budzińska, Tobiasz Jaskuła, Estera Pujan

Klasę IIIc : Kalina Ciesielska, Eliza Domiszewska, Julia Sompolińska

W tekście dyktanda aż roiło się od ortograficznych pułapek. Była to znakomita okazja dla uczniów do wykazania się znajomością pisowni i umiejętnością stosowania poznanych reguł. Prawidła ortografii najlepiej opanowali: Eliza Domiszewska z kl IIIc, Natalia Budzińska z kl. III b i Tobiasz Jaskuła z kl. III b.

W ortograficznych zmaganiach zwyciężyła Eliza Domiszewska, drugie miejsce przypadło w udziale Natalii Budzińskiej, trzecie miejsce zajął Tobiasz Jaskuła.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zachęcamy do systematycznego zgłębiania tajników polskiej pisowni.

Ewa Kazimierczak, Arleta Skibińska, Danuta Wysokowska