KONKURS LITERACKI Z OKAZJI 3 MAJA

5 maja 2023 08:39

Nagroda dla Julki z V a

Z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Golinie Żanetta Matlewska zaprosiła wszystkich chętnych uczniów z kl. IV-VIII do wzięcia udziału w okolicznościowym konkursie literackim.

Jego głównym celem było napisanie wiersza o tematyce patriotycznej pod hasłem: „Tobie, Ojczyzno”.

Konkursem zainteresowała się m.in. Julia Piekarska (kl. V a) ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Zmotywowana do działania przez swojego polonistę Przemysława Ciesielskiego napisała tematyczny utwór.

Warto było stanąć w konkursowe szranki. Organizatorka rywalizacji biorąc pod uwagę wszystkie kryteria oceny (ogólny wyraz artystyczny pracy, estetykę wykonania, pomysł na interpretację tematu konkursu), postanowiła przyznać naszej szóstoklasistce nagrodę.

Julce gratulujemy odniesionego sukcesu!