…czyli wirtualne jasełka

Z celebracją uroczystości Bożego Narodzenia wiążą się jasełka, czyli przedstawienia oparte na wydarzeniach związanych z tajemnicą przyjścia Pana Jezusa na świat. Bywają też nazywane „szopką betlejemską”, ponieważ pojawiają się w niej: Dzieciątko, Maryja z Józefem, pasterze, aniołowie, trzej królowie, Herod oraz diabeł.

Co roku w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pielęgnowaliśmy w tradycyjny sposób ten przepiękny w swojej formie i przekazie świąteczny zwyczaj. Uczniowie prezentowali wtedy swoje umiejętności aktorsko-artystyczne przed szeroką publicznością. Brali również udział w Przeglądach Twórczości Bożonarodzeniowej.

Niestety od kilku miesięcy, ale także i teraz przeżywamy dość specyficzny czas. Pandemia nas ogranicza, nie możemy się spotykać. Mamy też utrudniony kontakt ze sobą. Mimo wszystko uczennice z klasy III b udowodniły, że są wierne polskiej tradycji. Z użyciem nowoczesnych technologii i przy pomocy ich wychowawczyni Kornelii Topor – Pustelnik, przygotowały wirtualne jasełka, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy.

Link do przedstawienia publikujemy poniżej.

Kolędowy czas.

Kornelia Topor-Pustelnik