KARTKI ŚWIĄTECZNE Z PODLASIA

11 kwietnia 2022 19:23

|

Katarzyna Szadkowska

Międzyszkolna wymiana wielkanocnych pocztówek

Wysyłanie kartek z życzeniami to swoista świąteczna tradycja wiążąca się również co roku z Wielkanocą.
I choć w ostatnich latach prawie wszystko przesyłane jest drogą internetową, to papierowe pocztówki nadal nie tracą na wartości. Mają bowiem oddaną grupę tych, którzy nadal są im wierni. Dzięki nim wyrażamy nasz szacunek i pamięć wobec bliskich czy znajomych.

Z okazji Świąt Wielkanocnych uczniowie z klasy IV a ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wzięli udział w akcji wymiany okolicznościowych kartek świątecznych. Zainspirowani pomysłem swojego polonisty Przemysława Ciesielskiego wykonali najpierw techniką kolażu oryginalne pocztówki, dołączając do nich okolicznościowe życzenia.

Następnie przygotowane przez nich prace zostały wysłane w zbiorczej kopercie do klasy IV a z Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim. Tam trafiły do rąk adresatów za pośrednictwem katechetki s. Mirony Fret (pracująca w naszej szkole w latach 2004-2008), która przychylnie odpowiedziała na pomysł międzyszkolnej wymiany kartek wielkanocnych.

Przed samymi świętami tamtejsi uczniowie przesłali naszym czwartoklasistom swoje wielkanocne pocztówki z życzeniami. Z całego serca za nie dziękujemy.

Przemysław Ciesielski