JASEŁKOWO

11 stycznia 2023 20:56

Z radosną nowiną w tle

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się każdemu z rodziną atmosferą, pozytywnymi emocjami i duchowymi przeżyciami.

Dla pokrzepienia serc, dodania otuchy i głoszenia dobrej nowiny o przyjściu Pana Jezusa na świat, grupa uczniów oraz nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, udała się pod kierunkiem katechetki s. Liliany Sochy CSDP do Środowiskowego Domu Samopomocy w Lucynowie k. Dobrosołowa. Tam spotkali się z tamtejszymi podopiecznymi. W trakcie złożonej wizyty zaprezentowali pensjonariuszom kolejną odsłonę jasełek pt. „Dzień Bożego Narodzenia”. Później wspólnie z nimi kolędowali. Dodatkowo w tamtejszej pracowni plastycznej podziwiali ich dorobek twórczy, przy okazji otrzymując w prezencie prace jednego z autorów.

Wyjazd, który odbył się 11 stycznia 2023 r., był bardzo wartościowy. Pomógł pochylić się nad chorymi, starszymi i doświadczonymi przez życie. Pozwolił wzajemnie się uwrażliwić i wewnętrznie ubogacić.

Na zakończenie wspomnieć trzeba, iż zgodnie z wieloletnią tradycją, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, w uroczystość Objawienia Pańskiego (Święto Trzech Króli, 6 stycznia 2023 r.), wspomniane wyżej jasełka wystawione zostały również w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie. Była to kolejna wersja przedstawienia, które jako społeczność Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego mogliśmy obejrzeć 22 grudnia 2022 r. dzięki przygotowanemu wcześniej nagraniu.

***

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie Ewie Kutnik za życzliwość, pomoc w organizacji wyjazdu oraz Pani Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Lucynowie Izabeli Rusik za: poczęstunek, słodkie podarunki, otrzymane pamiątkowe prace plastyczne i miłe przyjęcie w progach placówki.

s. Liliana Socha wraz z grupą jasełkową.