JASEŁKA W SZKOLE

19 grudnia 2019 12:28

Jak wygląda Twoja droga do Boga?

W każdym przedstawieniu jasełkowym pojawiają się wątki, mające uwrażliwić współczesnego człowieka na wielki Boży dar, którym było ofiarowanie światu Zbawiciela.

W związku z powyższym, późnym popołudniem 18 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie grupa dzieci pod kierunkiem katechetki - s. Liliany Sochy CSDP pokazały w jasełkach okoliczności narodzenia Pana Jezusa.

Uczniowie pięknie i na dodatek z wielkim kunsztem zaprezentowali swoje zdolności aktorskie przed wyjątkową publicznością. Wśród nich byli: Przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Wojdyński, Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej Anna Kapturska, Przewodniczący Gminnej Komisji ds. Oświaty i Sportu Wojciech Grodzki, Przewodnicząca Rady Rodziców Aneta Borecka, dyrekcja, emerytowani oraz czynni nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji.

Dopełnienie utalentowanej gry młodych adeptów minisztuki teatralnej stanowiły efektowne stroje, występ zespołu tanecznego „Marzenie” oraz specjalna dekoracja zaaranżowana przez: Jolantę Krawczyk, Magdalenę Mielcarek – Mirek i Marka Wendta. O warstwę muzyczną oraz nagłośnienie całości zadbała Justyna Szczot.

Nie zabrakło też łamania się opłatkiem i okolicznościowego wystąpienia z życzeniami skierowanego przez dyrektor szkoły Ewę Kutnik do wszystkich zaproszonych.

Zgromadzeni w auli szkolnej, w podzięce za przybycie, otrzymali oryginalny, świąteczny upominek. O przygotowanie tej niespodzianki zatroszczyła się Magdalena Mielcarek-Mirek.

Warto dodać, że podczas świątecznego spotkania przedstawiciele 7. GZ „Odważne Gumisie” pod kierunkiem drużynowej Iwony Kasprzak, przekazali na ręce dyrektor szkoły Betlejemskie Światełko Pokoju. Tym samym trafiło ono symbolicznie pośród społeczność golińskiego „Julka”.

I tak na zakończenie, wspomniane wyżej misterium bożonarodzeniowe, któremu przyświecał tytuł: „Droga do Betlejem” na pewno pozwoliło uświadomić oglądającym znaczenie i wielkość tej radosnej chwili przeżytej ponad dwa tysiące lat temu.

***

Dodać należy, iż w piątek 20 grudnia 2019 r. tuż przed przerwą świąteczną cała społeczność szkolna miała niebywałą możliwość obejrzenia jasełek. Urzekły ją one bezgranicznie…