JASEŁKA - ,,Czekając na…”

27 grudnia 2023 14:40

Przedstawienie o narodzinach Zbawiciela z uniwersalnym przesłaniem w tle

W projekt bożonarodzeniowy, który został zorganizowany w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie (22 grudnia 2023 r.) w wyjątkowy sposób włączyli się uczniowie klas trzecich wraz z katechetką s. Immakulatą Podczasiak i prowadzącą zespół ,,Melodia” - panią Kornelią Topor-Pustelnik.

Dzieci pod kierunkiem wspomnianych nauczycieli sięgnęły do samych korzeni świąt Bożego Narodzenia, czyli historii stworzenia świata i grzechu pierwszych ludzi, co można było zobaczyć w czasie przygotowanej inscenizacji. Przyświecał jej tytuł „Czekając na…”. Ponadto na uwagę zasługiwało liczne grono małych aktorów oraz uczniów, którzy zaśpiewali znane kolędy.

Artyści wspaniale ukazali, czym jest prawdziwe świętowanie w gronie rodziny, co łączyło się z uniwersalnym przesłaniem płynącym z jasełek: ,,Zawsze, kiedy uśmiechasz się do brata i wyciągasz do niego rękę, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie”.

s. Immakulata Podczasiak, Przemysław Ciesielski