INWENCJA TWÓRCZA DRUGOKLASISTÓW

23 listopada 2020 17:41

Na cześć Chrystusa Króla

„Bóg nad swym ludem zmiłował się
i Zbawiciela nam zesłał.
Miłość nam daje usuwa grzech,
prowadzi w bramy Królestwa.

Ref.
Chryste króluj, Chryste zwyciężaj,
swoją miłość odnów w nas”.

/fragm. tradycyjnej pieśni religijnej/

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest w Kościele powszechnym stosunkowo nowa, chociaż sięga do najstarszej chrześcijańskiej tradycji. Wprowadził ją papież Pius XI
w 1925 r. Co roku przypada ona w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, symbolicznie przypominając o wieczności, końcu czasu oraz oczekiwaniu na powtórne przyjście Pana Jezusa w chwale.

W związku z powyższym katechetka – s. Immakulata Podczasiak CSDP, realizując
na lekcjach religii online temat: ,,Pragniemy, aby Chrystus królował”, poprosiła drugoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie o wzięcie udziału w ciekawej inicjatywie.

Ich zadaniem było wykonanie papierowych nakryć głowy charakterystycznych
dla władcy. Później na każdej koronie uczniowie napisali, w jaki sposób mogą stać się podobni i naśladować Chrystusa. Wspomnieli też dobre uczynki wykonane wobec swoich najbliższych. Dzieci wykazały się pomysłowością i inwencją twórczą, co widać na załączonych zdjęciach, które przesłali ich rodzice, za co serdecznie im dziękujemy.

W końcu każda ciekawa praca przynosi same dobre owoce… 😉

Źródło: liturgia.wiara.pl