INTEGRACYJNY REJS „PAWEŁKIEM”- –NA WARCIAŃSKIM SZLAKU BEZPIECZNY W KAJAKU

30 maja 2022 08:30

Projekt.jpg

logo (2)-1.jpg

Dwuletni projekt „ Na warciańskim szlaku bezpieczny w kajaku”- realizowany przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA”, dofinansowany ze środków Programu Rządowy Fundusz Inicjatyw Obywatelskich „NOWEFIO” na lata 2018-2030- ma na celu krzewienie sportu i upowszechnianie aktywnego, zdrowego trybu życia poprzez organizację działań ukazujących korzyści i przyjemność płynących z pływania i z kajakarstwa. Wsparcie integracji w rodzinach z gminy Golina poprzez stworzenie okazji do rekreacji sportowej, która jest platformą porozumienia i współdziałania oraz przygotowanie dzieci do bezpiecznego pływania w kajaku i zachowania się w wodzie oraz do odpowiedniego reagowania w sytuacji kryzysowej.

29 maja 2022 roku 60 dzieci biorących udział we wspomnianym projekcie wypłynęło w rejs najstarszym statkiem wycieczkowym w Polsce. „Pawełek” pływa po wodach jeziora Ślesińskiego i Mikorzyńskiego od 1973 roku, a jego historia sięga 1942 r., kiedy to został zbudowany w jednej z niemieckich stoczni. Do dyspozycji dzieci i wolontariuszy był pokład słoneczny oraz mały salonik

pod pokładem. Ze względu na to, że statek może każdorazowo zabrać 40 pasażerów, beneficjenci zostali podzieleni na dwie grupy.

Rejsy miały za zadanie zintegrować uczestników, zapewnić im tak potrzebny odpoczynek i relaks i być miłym prezentem z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Cele zostały osiągnięte, ponieważ dzieci wracały z szerokimi uśmiechami na twarzach.

18 czerwca 2022 zapraszamy na wielki rodzinny spływ kajakowy.

Karolina Kasprzak