INTEGRACJA MIĘDZYKLASOWA

26 września 2022 20:02

Wycieczka do Kalisza

W piątek 23 września 2022 r. klasy 8 b i 8 d ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod opieką nauczycieli Joanny Graczyk, Karoliny Kulczak i Katarzyny Stachurskiej, wybrały się na wycieczkę do Kalisza.

Uczniowie zwiedzili wtedy jedno z najstarszych miast w Polsce, obejrzeli panoramę miasta z wieży widokowej na ratuszu.

Jednak głównym celem wyjazdu był spektakl w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego pt. „Szalone nożyczki”. Sztuka, jak sama nazwa wskazuje, szalony, nietypowy, został bardzo dobrze przyjęty przez młodych widzów. Golińscy ósmoklasiści zaangażowali się w znalezienie rozwiązania zagadki przedstawionej w widowisku, zadawali pytania, stawiali tezy. Na koniec wzięli udział w głosowaniu.

Wycieczka na pewno pozostanie w pamięci uczestników.

Katarzyna Stachurska