INNOWACJA PEDAGOGICZNA

12 listopada 2019 15:42

Przedstawienie po angielsku – „School is fun”

Nie ma lepszej możliwości niż nauka tzw. „żywego języka”, używanego na co dzień przez mieszkańców Wielkiej Brytanii.

Z tego właśnie założenia wychodzą uczniowie kl. Vd z rozszerzonym angielskim ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, którzy nie tylko zgłębiają wiedzę z książek, ale też starają się uczyć skutecznie poprzez komunikację w języku obcym.

28 października 2019 r. w ramach innowacji pedagogicznej „English Drama Club” wystawili pod kierunkiem swojej wychowawczyni – Eweliny Piaskowskiej przedstawienie teatralne pt. „School is fun” w całości zrealizowane po angielsku. Młodzi aktorzy w humorystyczny sposób przedstawili kilka lekcji w typowej podstawówce, gdzie dzieci nie są najgrzeczniejsze, a nauczyciele borykają się z licznymi problemami. Jak to w szkole bywa, najciekawsze okazały się być przerwy, podczas których młodzi tańczyli przy głośnej muzyce!

Mimo, że to nie pierwsze spotkanie uczniów z Vd ze sceną, to musieli oni pokonać tremę i wystąpić przed zgromadzoną publicznością. Pewną trudnością było przedstawienie żartów w taki sposób, aby okazały się one przystępne i zrozumiałe dla każdego.

Kolejny ich występ już wkrótce. Już trwają do niego przygotowania.

Ewelina Piaskowska