INNOWACJA PEDAGOGICZNA „MÓJ ORGANIZM”

9 kwietnia 2021 15:22

Co powinniśmy wiedzieć o uzależnieniach?

Uzależnienie to choroba układu nerwowego. Stanowi stan zaburzenia zdrowia psychicznego i fizycznego, który charakteryzuje się okresowym lub stałym przymusem wykonywania określonej czynności lub zażywania psychoaktywnej substancji chemicznej.

W ramach innowacji pedagogicznej „Mój organizm” realizowanej przez Agnieszkę Sołtysiak, uczniowie klas VII ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie na lekcjach biologii, zaprojektowali oraz wykonali plakaty i prezentacje multimedialne dotyczące uzależnień. Szczególną uwagę zwrócili na przyczyny, skutki oraz profilaktykę wspomnianej choroby układu nerwowego. Takie działania pomogły uświadomić uczniom, że ważne jest, aby być świadomym tego, jak bardzo wszelkie nałogi są niebezpieczne.

Na zakończenie warto dodać, iż w profilaktyce uzależnień pomocne może być rozwijanie swoich pasji i zainteresowań oraz budowanie pozytywnych relacji z bliskimi.

Agnieszka Sołtysiak