INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO W DOBIE PANDEMII

1 września 2020 16:06

Początek inny niż zwykle

Rok szkolny 2020/2021 zaczął się zupełnie inaczej niż poprzedni - w dobie koronawirusa - z licznymi ograniczeniami sanitarnymi i dodatkowymi zasadami bezpieczeństwa. Na chwilę obecną prawie we wszystkich placówkach oświatowych nauka odbywać się będzie stacjonarnie. W ostateczności przygotowane są one na wprowadzenie sprawdzonego trybu online lub pracę hybrydową (mieszaną).

Tak jak w całej Polsce nowy rok szkolny rozpoczął się w golińskim „Julku” 1 września. Zainaugurowała go Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej. Następnie o pełnych godzinach, między 9 a 13, w hali widowiskowo-sportowej odbyły się okolicznościowe spotkania Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie - Ewy Kutnik oraz wychowawców z uczniami. Ze względu na sytuację epidemiologiczną zostały one skrócone do niezbędnego minimum. Nie miały tak uroczystego charakteru jak do tej pory.

W nowym roku szkolnym życzymy Naszym Wychowankom zgłębiania wiedzy tylko w tradycyjny sposób, satysfakcji z rozwijania skrywanych talentów
oraz sumienności w wykonywaniu powierzonych obowiązków 😉.

Przemysław Ciesielski