IMPREZA, IMPREZA, IMPREZA

28 listopada 2019 20:09

Bogumiła Kowalska

Andrzejkowo - zabawowo

Wróżenie i przewidywanie przyszłości od zawsze ciekawiło ludzi. Nie na darmo to właśnie te praktyki wiążą się ze starą, ludową tradycją obchodzenia andrzejek. Listopadowe, długie wieczory na pewno sprzyjają atmosferze tajemniczości, ale i chęci do dobrej zabawy, która poprawia humory w czasie jesiennej chandry.

W czwartek 28 listopada 2019 r. Samorząd Uczniowski ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie przy współudziale swoich opiekunów, dyrekcji oraz grupy nauczycieli: Anety Nowak, Małgorzaty Karpińskiej, Daniela Jóźwiaka i Mariusza Witkowskiego zorganizował okolicznościową potańcówkę w tle melodii najlepszych przebojów, które „serwował” Hubert Kulczak. Towarzyszyły jej andrzejkowe zabawy oraz możliwość zakupu „czegoś na ząb” w sklepiku (opieka Joanna Graczyk). Nie obyło się też bez wróżenia na wesoło oraz tematycznych gier i zgadywanek.

Andrzejkową dyskotekę w golińskim „Julku” pełną magii, a przede wszystkim dobrej muzyki, śmiało można zaliczyć do wyjątkowo udanych. Potwierdziły to pozytywne komentarze i zadowolone miny ze strony jej uczestników.

Bogumiła Kowalska