IDŹCIE NA CAŁY ŚWIAT…

27 października 2021 18:39

|

Katarzyna Szadkowska

IDŹCIE NA CAŁY ŚWIAT…

… i nauczajcie wszystkie narody

„Głoś Imię Pana, Króla Wszechmocy i chwały,
złącz się z chórami
niebios zastępów wspaniałych.
Harfa i róg niech zagra: Któż jest jak Bóg!,
by krańce ziemi słyszały.”

/fragm. tradycyjnej pieśni/

„Spotkaliśmy Jezusa, więc głośmy” to hasło 95. Światowego Dnia Misyjnego i następującego po nim Tygodnia Misyjnego. Właśnie w tym czasie Kościół Powszechny przypomina o solidarności z tymi, co nie mieli jeszcze szansy poznać Dobrej Nowiny, a wraz z nią doświadczyć bezgranicznej miłości Boga.

W związku z powyższym katechetka s. Liliana Socha CSDP wraz z grupą uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie przygotowała okolicznościową inscenizację. Dotyczyła ona historii dzieci z różnych kontynentów oraz wielorakich aspektów posługi misyjnej św. Teresy z Lisieux i św. Jana Pawła II.

Przedstawienie zorganizowane zostało z wielką dbałością o szczegóły. Młodzi adepci sztuki teatralnej w efektownych strojach i z wielkim wyczuciem odgrywali swoje role.

Inscenizacja zatytułowana „Dzieci a głoszenie światu Ewangelii” została nagrana (w obecności klasy IV a) w celu zaprezentowania jej na lekcjach religii w Tygodniu Misyjnym. Stanowiła ona bardzo dobry przykład materiału dydaktycznego.

Podsumowanie niniejszego artykułu niech stanowią słowa przedstawiciela Komisji Episkopatu Polski ds. Misji bp. Szymona Stułkowskiego: „Żebyśmy mogli sobie przypomnieć, że na mocy Chrztu Świętego wszyscy jesteśmy zaproszeni i powołani do dzielenia się wiarą. Musimy mówić o tym, że spotkaliśmy Jezusa i dlatego Go głosimy”.

Na marginesie…

Efekty pracy naszych uczniów można było zobaczyć także dokładnie w 95. Światowy Dzień Misyjny podczas niedzielnej Mszy św. w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie.

Przemysław Ciesielski

fot. logo Papieskie Dzieła Misyjne/FB