I MIEJSCE DLA NASZYCH

5 marca 2020 15:46

Bogumiła Kowalska

Czy kuropatwy i zające podzielą los dropi?

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że zgłębianie tajników fauny i flory pozwala poszerzać horyzonty umysłowe, dając przy tym wiele satysfakcji.

28 lutego 2020 r. w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Koninie odbył się Turniej Ekologiczno-Przyrodniczy, któremu przyświecało hasło: „Badam, odkrywam
i upowszechniam wiedzę o wpływie działalności człowieka na środowisko”.

We wspomnianej rywalizacji wzięli udział przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie – Roksana Piątkowska, Franciszek Babiak i Karol Nowak przygotowani przez nauczyciela chemii – Anetę Nowak.

Konkurs składał się z 2 etapów. W pierwszej części uczniowie przedstawiali postery
o tematyce ekologiczno - przyrodniczej. Plakat naszych uczniów dotyczył tematu wyginięcia dropi w Polsce oraz zmniejszania się ilości zajęcy i kuropatw. W drugim etapie zawodnicy zmagali się z testem weryfikującym wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych.

Warto było stanąć w konkursowe szranki. Nasi reprezentanci nie mieli sobie równych. Zajęli w turnieju I miejsce.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy odniesionego sukcesu!

Aneta Nowak