HAPPENING - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2022 18:04

|

Katarzyna Szadkowska

HAPPENING Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

# PL – z myślą o naszej Ojczyźnie

Coroczne uroczystości związane ze Świętem Niepodległości przypominają nam o odzyskaniu przez Polskę upragnionej wolności. Po123 latach niewoli i zmagań z uciemiężeniem ze strony Rosji, Prus oraz Austrii nasze państwo stało się na nowo suwerennym.

Z myślą o naszej Ojczyźnie grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wzięła udział w okolicznościowym happeningu, który odbył się w przeddzień 104. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

10 listopada 2022 r. dziedziniec między budynkami „A” i „B” stał się miejscem niemałego, w pozytywnym tego słowa znaczeniu, zamieszania. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli Arlety Skibińskiej i Przemysława Ciesielskiego (pomysłodawcy akcji), wspólnie z dyrektor Ewą Kutnik, wicedyrektorami Justyną Sieczkowską i Janem Kasprzakiem, stworzyli przy zachowaniu odniesień do barw narodowych symboliczny skrót # PL.

Tak przygotowane przedsięwzięcie zostało utrwalone na lata przy użyciu drona przez Kamila Strajcha poprzez profesjonalnie wykonane fotografie i nagrany filmik.

Cieszy fakt, ten niekonwencjonalny sposób spojrzenia na historię, stanowił treściwą w swoim przesłaniu małą lekcją patriotyzmu, wyrażającą szacunek i pamięć wobec naszych przodków oraz umiłowanej Ojczyzny. Na dodatek ujętą w atrakcyjną formę i wymowny przekaz.

Przemysław Ciesielski
fot. Kamil Strajch

Film