GWIAZDORY TU I TAM

14 grudnia 2023 21:18

IV b na kolędniczym szlaku

Zgodnie z wieloletnią tradycją grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wyruszyła na kolędniczy szlak. Od blisko 13 lat ta inicjatywa cieszy się niezmiennie uznaniem kolejnych roczników dzieci, które raz w roku stają się gwiazdorami.

14 grudnia 2023 r., to przedstawiciele klasy IV b pod kierunkiem swojego wychowawcy Przemysława Ciesielskiego dali silny wyraz wierności religijnym tradycjom i wielkopolskiej obrzędowości.

Kolędnicy, czyli Nadia Strugała (Matka Boża), Oliwia Szymańska (Anioł), Kinga Domiszewska (Cyganka), Krzysztof Frątczak (Śmierć), Fabian Gębczyński (Diabeł), Rafał Dreslerski (Żyd), Piotr Pawlus (św. Józef), Jakub Kończyński (Koza), Kacper Nowaczyk (Herod) odwiedzili wspomnianego dnia: dyrektor Ewę Kutnik, wicedyrektorów Justynę Sieczkowską i Jana Kasprzaka, burmistrza Mirosława Durczyńskiego, sekretarza/zastępcę burmistrza Annę Paszek, ks. prałata Mariana Górskiego, pracowników domu kultury i biblioteki publicznej, podopiecznych dziennego Domu Seniora+, milusińskich z „Baśniowego Dworku”, Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Spectrum”, Gminnego Klubu Malucha „Kącik Skrzata” oraz naszych najmłodszych. Spotkali się również z s. Imeldą Moskowicz.

Młodzi adepci minisztuki teatralnej, w oryginalnych przebraniach, przedstawili wymowną scenkę rodzajową. Dopełniły ją kolędy, życzenia oraz gustowne upominki przygotowane przez germanistkę Magdalenę Mielcarek-Mirek.

Podsumowując niniejszy artykuł, można otwarcie stwierdzić, że kultywowanie polskiego zwyczaju dostarczyło młodym ludziom wiele satysfakcji i zadowolenia. Co ważne, dzięki rodzicom oraz zachętom polonisty naszej tradycji stało się zadość. I oto właśnie chodziło…

***

Pięknie dziękujemy WSZYSTKIM przez nas ODWIEDZONYM za miłe przyjęcie oraz każdą formę życzliwości.

Kl. IV b wraz z wychowawcą Przemysławem Ciesielskim