GRA TERENOWA

17 października 2022 16:25

|

Katarzyna Szadkowska

Cóż to było za dzień…

15 października 2022 r. Dyrektor Biblioteki Publicznej w Golinie Żanetta Matlewska wraz ze współpracownikami zorganizowała detektywistyczną grę terenową „Śladami historii”. Okazją ku temu było świętowanie 660. rocznicy nadania praw miejskich naszej miejscowości. Gra została ułożona przez Dariusza Rekosza ze specjalnym udziałem Arkadego Radosława Fiedlera - podróżnika i pisarza.

Aż 16 drużyn ruszyło w miasto, w tym reprezentacje wszystkich szkół oraz grupy międzypokoleniowe. Naszą placówkę reprezentowały klasy: 5 c, 5 b, 8 a, 8 b, 8 c i 8d z nauczycielami Lindą Kalinowską- Plewczyńską oraz Katarzyną Stachurską. Uczestnicy pokonali sporą trasę, zmagając się szyframi zagadkami, przy okazji poznając Golinę i jej historię.

Wszyscy świetnie się bawili. Nie zepsuła jej nawet czasami niesprzyjająca pogoda. Już czekamy na kolejną tego typu akcję.

***

Bardzo dziękujemy Dyrektor Biblioteki Publicznej w Golinie Żanetcie Matlewskiej i współpracownikom za zaproszenie do gry i uczestnikom za udział w zabawie.

Linda Kalinowska-Plewczyńska