GMINNY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

10 maja 2023 19:02

|

Katarzyna Szadkowska

Gminny turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 28.04.2023r w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji zgłosiły się trzy zespoły czteroosobowe w kategorii 10-12 oraz trzy w kategorii powyżej 12 lat ze szkół w Przyjmie, Kawnicach i Golinie. Turniej obejmował zakres wiedzy z przepisów ruchu drogowego, praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pokonania rowerowego toru przeszkód. Po części teoretycznej na uczestników czekał słodki poczęstunek ufundowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Po kilkugodzinnych zmaganiach i podliczeniu zdobytych punktów wyłoniono zwycięzców:

w kategorii 10-12 lat:

I miejsce SP w Przyjmie

Zuzanna Łętowska, Amelia Wróblewska, Gabriel Kapuściński, Juliusz Staszak

II miejsce SP w Golinie

Julia Piekarska, Paulina Sławska, Oskar Wesołek, Antoni Wadelski

III miejsce SP w Kawnicach

Julia Piątkowska, Maria Trząsalska, Patryk Kwaśniewski, Szymon Wojaczyk

natomiast w kategorii powyżej 12 lat poszczególne miejsca zajęli uczniowie:

I miejsce SP w Kawnicach

Jan Pawlaczyk, Filip Szykowny, Rafał Maliński

II miejsce SP w Przyjmie

Zofia Andrzejewska, Amelia Radziejewska, Kacper Górniak

III miejsce SP w Golinie

Joanna Gralińska, Agata Ciesielska, Wojciech Krych.

Organizator dziękuje opiekunom ww. grup: pani Dorocie Jankowskiej, panu Danielowi Kaczanowi i panu Markowi Wendtowi za wsparcie w przeprowadzeniu turnieju, panu Robertowi Iwińskiemu za przygotowanie i przeprowadzenie sprawnościowego toru przeszkód oraz panu Kamilowi Strajchowi. Gorące podziękowania dla dyrekcji Szkoły Podstawowej w Golinie za wsparcie techniczne oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za wsparcie finansowe, które umożliwiło przeprowadzenie turnieju, zakup nagród oraz przygotowanie niezbędnych materiałów edukacyjnych dla uczestników.

Wszystkim startującym gratulujemy wiedzy i umiejętności, a także życzymy dalszych sukcesów oraz bezpieczeństwa na drogach. Zwycięzcom natomiast powodzenia i jak najlepszych wyników na etapie powiatowym.

Hubert Kulczak