GMINNY ETAP TURNIEJU

26 lutego 2020 15:47

Co wiedzą o pożarnictwie?

Już 12. raz w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego został zorganizowany gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

W kolejnej odsłonie, która odbyła się 25 lutego 2020 r. wzięli udział uczniowie z: Kawnic, Przyjmy, Radoliny i Goliny. Reprezentantami naszej placówki byli: Wiktoria Bobrowska, Jakub Słomka, Igor Golon, Bartosz Zamiatała, Nikodem Kapuściński i Hubert Libertowski.

Wszyscy uczestnicy zmierzyli się z odpowiednimi dla swojej grupy wiekowej testami. Zawierały one pytania zamknięte z zakresu pożarnictwa.

Po właściwej części rywalizacji ogłoszono wyniki.

W kategorii klas młodszych 1. miejsce zajął Filip Szymczak (SP Kawnice), na 2. uplasował się Filip Rubas (SP Przyjma), a 3. przypadło w udziale Jakubowi Leszczyńskiemu (SP Kawnice). W drugiej grupie wiekowej nie mieli sobie równych: Norbert Kociszewski (SP Kawnice), Paweł Krasucki (SP Kawnice) i Wiktoria Bobrowska (SP Golina).

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy, które wręczyli: Wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego – Jan Kasprzak, Burmistrz Goliny – Mirosław Durczyński i Sekretarz Gminy – Anna Górzna. Świadkami tej wyjątkowej chwili byli m. in. opiekunowie uczniów z sąsiednich placówek: Agnieszka Waliniak, Marcin Ziemniczak i Daniel Kaczan.

Ponadto nadmienić trzeba, że przedsięwzięcie przygotowane zostało w ramach współpracy: Beaty Matczak, Aleksandry Bukowskiej, Magdaleny Mielcarek–Mirek, Eweliny Piaskowskiej, Żanety Wilant, Katarzyny Marzol, Roberta Iwińskiego i Przemysława Ciesielskiego oraz pracowników obsługi.

Na zakończenie niniejszego artykułu ważna informacja – Filip Szymczak i Norbert Kociszewski ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Kawnicach będą reprezentowali naszą gminę w powiatowej odsłonie pożarniczej rywalizacji. Gratulujemy!

***

Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Goliny – Mirosławowi Durczyńskiemu, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za sfinansowanie zakupu nagród i upominków dla uczestników Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom’ 2020”.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie