GMINNY ETAP TURNIEJU POŻARNICZEGO

15 marca 2022 19:24

Sprawdzili swoją wiedzę o pożarnictwie

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią 13. raz w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego został zorganizowany gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

W kolejnej odsłonie, która odbyła się 15 marca 2022 r. wzięli udział uczniowie z: Kawnic, Przyjmy, Radoliny i Goliny. Reprezentantami naszej placówki byli: Paulina Sławska, Wiktor Lewandowski, Julian Balcerzak, Nikodem Kapuściński, Jakub Gawroński i Wiktor Dębowy.

Wszyscy uczestnicy zmierzyli się z odpowiednimi dla swojej grupy wiekowej testami. Zawierały one pytania zamknięte z zakresu pożarnictwa. Po właściwej części rywalizacji, uczniowie wzięli udział w pokazie sprzętu ratowniczo-strażackiego zademonstrowanego przez druhów z jednostki OSP Golina. Potem zostały ogłoszone wyniki.

W kategorii klas młodszych 1. miejsce zajęła Maria Trząsalska (SP Kawnice), na 2. uplasowała się Maja Kinalska (SP Kawnice), a 3. przypadło w udziale Julianowi Balcerzakowi (SP Golina). W starszej grupie wiekowej nie mieli sobie równych: Filip Szymczak (SP Kawnice), Wioletta Tyderka (SP Radolina) i Wiktor Dębowy (SP Golina).

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy, które wręczył Burmistrz Goliny Mirosław Durczyński w asyście Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego Ewy Kutnik. Świadkami tej wyjątkowej chwili byli m. in. opiekunowie uczniów z sąsiednich placówek: Agnieszka Waliniak, Marcin Ziemniczak i Daniel Kaczan.

Ponadto nadmienić trzeba, że Maria Trząsalska i Filip Szymczak ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Kawnicach będą reprezentowali naszą gminę w powiatowej odsłonie pożarniczej rywalizacji. Gratulujemy!

Na zakończenie niniejszego artykułu przypomnieć należy, iż całe przedsięwzięcie przygotowane zostało w ramach owocnej współpracy: Beaty Matczak, Aleksandry Bukowskiej, Magdaleny Mielcarek-Mirek, Żanety Wilant, Katarzyny Marzol, Kamila Strajcha, Roberta Iwińskiego i Przemysława Ciesielskiego oraz pracowników obsługi.

***

Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Goliny Mirosławowi Durczyńskiemu, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za ufundowanie nagród w ramach gminnego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” oraz Druhom OSP Golina za atrakcyjny pokaz sprzętu ratowniczo-pożarniczego.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie