GMINNE OBCHODY DNIA KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ…

14 października 2021 09:10

… w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie

Zacną rzeczą jest uczyć się,
lecz jeszcze zacniejszą – nauczać.

(M. Twain)

O wielu lat 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela. Właśnie wtedy w sposób szczególny okazywana jest wdzięczność tym, którzy pracują na rzecz kształcenia i wychowania dzieci i młodzieży.

W tym roku gospodarzem Gminnych Obchodów Dnia Edukacji Narodowej była Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego. Okolicznościowa uroczystość została zorganizowana we wtorek 12 października 2021 r.

Rozpoczął ją oryginalny w swojej formie i przekazie montaż artystyczny. Dzieci i młodzież w składzie: Natalia Tomczak, Natalia Szczot, Nadia Dylewicz, Aleksandra Kulczak, Alicja Kubsik, Anna Szwacińska, Julia Szubert, Natalia Budzyńska i Jan Jakubowski pod kierunkiem nauczycieli - Justyny Szczot, Jolanty Krawczyk, Magdaleny Mielcarek–Mirek oraz Przemysława Ciesielskiego wyrazili w ten sposób wdzięczność oraz szacunek wobec zgromadzonych w auli szkolnej, a zaangażowanych w sprawne funkcjonowanie gminnej oświaty.

Po tej części spotkania Burmistrz Goliny Mirosław Durczyński, Wiceburmistrz/Sekretarz Gminy Anna Górzna i Przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Wojdyński wręczyli nagrody, i wyróżnienia pracownikom pedagogicznym i niepedagogicznym.

Z naszej szkoły docenieni zostali: dyrektor Ewa Kutnik, wicedyrektor Justyna Sieczkowska, wicedyrektor Jan Kasprzak oraz nauczyciele – Joanna Graczyk, Katarzyna Szadkowska, Justyna Szczot i Agata Wojdyńska.

Wszystkim WYRÓŻNIONYM życzymy dalszych sukcesów, wielu osiągnięć zawodowych oraz pomyślności w życiu osobistym!