FILMIKI SIÓDMOKLASISTÓW

22 października 2020 07:49

Na pomoc poszkodowanemu

Pierwsza pomoc przedmedyczna to zespół czynności, jakie należy wykonać wobec osoby poszkodowanej wskutek urazu lub nagłego ataku choroby, celem ratowania jej zdrowia
i życia do czasu przyjazdu wykwalifikowanych ratowników.

W związku z powyższym siódmoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie w ramach innowacji pedagogicznej „Mój organizm – jak on działa?” realizowanej przez Agnieszkę Sołtysiak, przygotowali tematyczne filmiki. Dotyczyły one zasad udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wyniku urazów mechanicznych.
Dzięki tak praktycznym ćwiczeniom, uczniowie kształtowali umiejętność planowania działań, wyszukiwania i selekcjonowania informacji, współdziałania w zespole oraz rozwiązywania problemów, dokonując przy tym samooceny efektów swojej pracy.

O kolejnych działaniach podjętych w ramach wspomnianej innowacji poinformujemy już wkrótce. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia efektów pracy naszych siódmoklasistów.

1 filmik

2 filmik