FESTIWAL PROJEKTÓW 2022

16 grudnia 2022 20:27

Projekt DziałaMy

Festiwal projektów 2022

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie w ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego zgłaszali pod kierunkiem Agnieszki Sołtysiak pomysły projektów, które później wybierali jako najbardziej atrakcyjne i przydatne na co dzień.

Gdy zakończył się czas opiniowania i powstawania listy propozycji, przyszedł czas na demokratyczne wybory tego pomysłu, który okazał się być najbardziej ważnym dla dzieci i młodzieży.

Podczas festiwalu można było zagłosować na:

I. kącik wypoczynkowy (autor inicjatywy Natalia Tomczak z klasy 8b),

II. magnetyczną szkołę (autorki inicjatywy - Oliwia Piasecka, Maria Ligocka, Julia Krzyżaniak i Anna Pęczkowska z klasy 8c,

III. pyszne goferki (autorzy inicjatywy - Filip Sołtysiak, Franciszek Antoniak i Dominik Szymański z klasy 8d),

IV. ciekawe przerwy – zakup gry (autor inicjatywy Łukasz Piasecki z klasy 8d).

Głosowanie miało formę „latającej komisji” – czyli głosowania w klasach. W każdym oddziale zostały rozdane karty z tytułami miniprojektów. Uczniowie wypełnili je, a następnie wrzucili do mobilnej urny.

W głosowaniu wygrał projekt nr III zaproponowany przez uczniów z klasy 8d.

Teraz czeka nas już tylko najbardziej najprzyjemniejszy etap przedsięwzięcia – realizacja projektu. Nasza szkoła otrzyma gofrownice, które będzie można wykorzystać w miejscowej stołówce, aby urozmaicić codzienne obiady.

Gratulujemy Filipowi, Frankowi i Dominikowi ciekawego pomysłu i zwycięstwa w głosowaniu.

Agnieszka Sołtysiak