Festiwal Filmowy O!PLA

27 kwietnia 2023 15:35

26 kwietnia 2023 roku klasa Vc (wraz z wychowawcą Pauliną Kubsik) wzięła udział w Festiwalu Filmowym O!PLA. Odbył się on w Kinie za Rogiem w Starym Mieście. Uczniowie obejrzeli pięć animacji, których motywem przewodnim była EMPATIA. Filmy w niebanalny sposób ukazywały różnorodną tematykę , m.in. utratę bliskiej osoby, dzieci doświadczone wojną i emigracją, czy głuchotę. Dzisiejsza młodzież przywykła do kina 3D czy innych efektów specjalnych. Podczas festiwalu miała natomiast okazję obcować z przekazem pozbawionym dialogów. Jak się okazuje, można wyrazić tak wiele, nie mówiąc nic….

Po zakończonym seansie uczniowie mogli zagłosować na najlepszą ich zdaniem animację. Nastąpiła też wymiana poglądów, ukazanie własnych interpretacji.

Później przyszedł czas na integrację na świeżym powietrzu. Było mnóstwo śmiechu.

Spalone kalorie na placu zabaw zostały uzupełnione podczas wspólnego posiłku.

Paulina Kubsik