EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2022

3 października 2022 18:56

Zabawy z językami obcymi

W ostatnim tygodniu września 2022 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wzięli udział w cyklu inicjatyw, które wpisywały się w Europejski Dzień Języków.

Klasy IV-VI losowały wyrazy, przedstawiały je graficznie oraz tłumaczyły na pięć języków. Siódmo- i ósmoklasiści wykonali plakaty prezentujące wybrane przez nich państwa. Prace te można podziwiać na korytarzu szkoły.

Ponadto wszyscy chętni wzięli udział w QRcode hunt. W ramach tej zabawy poszukiwali właściwych odpowiedzi na różne pytania dotyczące języków na świecie. Na wszystkie 50 pytań poprawnie odpowiedziały uczennice klasy VI b - Agata Ciesielska oraz Estera Pujan. Gratulujemy.

Tegoroczny Europejski Dzień Języków Obcych minął szybko i radośnie. Przygotowały go wspólnymi siłami nauczycielki języków obcych: Linda Kalinowska-Plewczyńska, Magdalena Mielcarek-Mirek, Justyna Szczot, Beata Matczak i Ewelina Piaskowska.

Mamy nadzieję, że przyszłoroczny Europejski Dzień Języków Obcych będzie równie ciekawy i pełen atrakcji.

Linda Kalinowska-Plewczyńska