EUROPEAN DAY OF LANGUAGES

26 września 2023 21:10

Kto języki obce zna, ten się całkiem nieźle ma!

26 września 2023 r. w naszej szkole celebrowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych czyli „European Day of Languages”. Nie wszyscy może wiedzą, że jest on obchodzony już od 2001 roku z inicjatywy Rady Europy.

Każda klasa brała udział w zabawie.
Przedszkolaki zajęły się kolorowaniem języków, klasy 1-3 wykonały na szarym papierze pieczątki z własnych rączek, a klasy 4-8 biegały po szkole w poszukiwaniu ukrytych QR kodów, prezentowały modę flagową, obejrzały prezentację multimedialną, zagrały w Kahoota i zrobiły sobie mnóstwo zdjęć przy sztaludze z powitaniami w różnych językach.

Pomysłodawczyniami projektu były nasze anglistki: pani Agnieszka Dzwoniarska, pani Ewelina Piaskowska, pani Justyna Szczot i pani Marta Wojciechowska, które koordynowały całe przedsięwzięcie.

Mamy nadzieję, że każdy znalazł coś dla siebie i choć na chwilę zapomniał o szarej rzeczywistości przy zabawie z językami obcymi.

Marta Wojciechowska